ROASTERY

Roasting

ROASTERY

Kahvenin serüveni, ilk insanlar gibi Afrika’da başlamış. Kahve daha sonra Ortadoğu ve Asya’ya, Akdeniz üzerinden Avrupa’ya ve son olarak Amerika’ya kadar ulaşmış. Kahve de insanlık gibi aynı rota üzerinden dünyaya yayılmış. Bu yüzden kahvenin hikayesi insanlığın yazılı tarihinde önemli bir yere sahip, şaka ama gerçek insanlık kahve sayesinde daha az uyuyup daha çok yazı yazmaya başlamış. Kahve sağladığı ekonomik güç ile ülkeleri refaha kavuşturmuş, veya politik karışıklığa sebep olmuş. Kahve dini simge haline gelmiş veya din yüzünden yasaklanmış. Görünüşte ağaçta yetişen basit bir meyveden bahsediyoruz, ama bu meyveyi gerekli özenle kavurduğunuz zaman ortaya tarih yazan ve insanlığı onunla birlikte takip eden bir tat ortaya çıkıyor.

Coffee Sapiens’in tüm kahveleri özenle seçiliyor, bilimsel yöntemlerle kavruluyor ve sizlere mümkün olan en iyi şekilde servis ediliyor. Kullandığımız  kavurma makineleri ile de gurur duyuyoruz. İlk makinemiz, şu ana kadar bütün kahrımızı çeken ve bir gün bile bizi yarı yolda bırakmayan bir kiloluk Toper marka kavurma makinesi. İkincisi ise ailemize yeni katılacak Giesen W6A. Bir kiloluk makinemizi her zamanki yerinde Coffee Sapiens Roastry & Brew Bar, Karaköy’de görebilir, kavurma ve kahveler hakkında bilgi alabilir ve zevkle kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Giesen W6A makinemize ise Hasköy’de Koç Müzesi’nin hemen arkasında tarihi Kırmızı Minare Cami’nin sokağındaki yeni yerimizde görebileceksiniz. Coffee Sapiens Roastry & Workshop alanında siz kahve severler için kahve tadım günleri, seminerler ve eğlendirirken, bilgilendiren etkinlikler düzenlenecek. Bütün kahve severleri Karaköy’e ve çok yakında Hasköy’e bekliyoruz.

Coffee Sapiens Roastery & Workshop üretilen kahveleri iyi kahve sunmak isteyen başka mekanlarla da paylaşıyoruz. Kurumsal kahve satışı için daha fazla bilgi burada!